بلاگ, معرفی مقاصد گردشگری, مقاصد گردشگری خارجی

کشور بلغارستان

آشنایی با بلغارستان


آشنایی با کشور بلغارستان که یک کشور کوچک و محسور کننده است که در شبه جزیره بالکان قرار دارد. تاریخ تمدن این کشور به 3500 سال قبل از میلاد می رسد. کشور بلغارستان یکی از کشورهای بالکان است که کوه های بی نظیری دارد و در گذشته بخشی از امپراتوری عثمانی محسوب می شد. به همین دلیل فرهنگ کشور بلغارستان ترکیبی از فرهنگ ترکی و اروپایی است.

مساحت کل بلغارستان 110.879 کیلومتر مربع است. کشور بلغارستان از شمال با جمهوری رومانی، از غرب با جمهوری پیشین یوگسلاوی (صربستان و مقدونیه) و از جنوب با کشور یونان و ترکیه هم مرز است و از شرق نیز به دریای سیاه می‌رسد.

آشنایی بلغارستان از نظر جمعیت و مذهب مردم 

جمعیت بلغارستان حدود 3/7 میلیون است. تقریباً 60% از این جمعیت دارای مذهب ارتدوکس هستند، حدود 8% مسلمان و حدود 32% مردم نیز به سایر ادیان اعتقاد دارند. زبان رسمی 76.8% مردم این کشور بلغاری است و جمعیت کمی از مردم این کشور به زبان‌های ترکی و رمانی صحبت می‌کنند.

 نوع سیاست در بلغارستان

نوع حکومت در بلغارستان، دموکراسی پارلمانی است. همچنین در قانون اساسی بلغارستان، از دین مسیحیت ارتدوکس به عنوان دین رسمی این کشور نام برده شده است.

 آشنایی با صوفیا پایتخت بلغارستان

شهر صوفیا پایتخت و بزرگترین شهر این کشور می‌باشد. صوفیه یکی از قدیمی ترین پایتخت‌های اروپا به شمار می‌رود که پیشینه آن به قرن هشتم میلادی باز می‌گردد. این شهر در دامنه کوه ویتوشا Vitosha در قسمت غربی کشور بلغارستان و در مرکز شبه جزیره بالکان، در میان دریای سیاه و دریای آدریاتیک و نزدیک به دریای اژه قرار دارد.

جمعیت شهر صوفیا حدود 1.23 میلیون نفر و وسعت آن 492 کیلومتر مربع است. این جمعیت حدود 17.5% جمعیت کل کشور را در بر می‌گیرد. صوفیه مکان‌های دیدنی فراوانی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به پارک آزادی، کاخ سابق سلطنتی، کلیساهای مختلف تاریخی و بلوار ویتوشا اشاره کرد

 آب و هوای بلغارستان چگونه است؟

کشور بلغارستان در تمام طول سال آب و هوای مطلوبی دارد. آنچه در کشور بلغارستان با آن روبرو خواهید شد طیف گسترده‌ای از شرایط آب و هوایی اعم از گرما، سواحل ماسه ای، کوه‌های قابل توجه، پیست‌های اسکی و… است. اما بیشتر اقلیم بلغارستان دارای آب و هوای سرد و کوهستانی است و نواحی ساحلی دریای سیاه دارای آب و هوایی معتدل و مرطوب است.

یکی از ویژگی‌های مهم کشور بلغارستان وجود چشمه‌های فراوان آب معدنی است. چشمه‌های آب درمانی گلدن سندز، بارها جایزه معروف پرچم بین‌المللی را از محیط زیست دریافت کرده است.

 بلغارستان کشور کوهستان ها

بلغارستان کشور کوهستان‌ها است. دو رشته کوه بالکان و ردوپه به همراه رشته کوه‌های کوچکتر شامل کوه‌های ریلا و پیرین در این کشور سر به آسمان کشیدند. رشته کوه بالکان شمال و مرکز این کشور را در بر گرفته و رشته کوه ردوپه شرق و جنوب کشور را شامل می‌شود. به دلیل وجود این کوهستان‌ها، ورزش‌های زمستانی مانند اسکی در شهرهای بلغارستان به ویژه شهر بانسکو مرسوم است.

 بلغارستان یکی از ارزانترین کشورهای اروپایی

در حالی که حداقل دستمزد ماهانه در کشور بلغارستان یکی از کمترین مبالغ ثبت شده در اروپا است، اما با این وجود کماکان بلغارستان به عنوان یک کشور بزرگ و مناسب برای مهاجران شناخته می‌شود. چرا که این کشور یکی از ارزانترین کشورهای اروپایی است و شرکت‌های بین‌المللی و بلغاری در این کشور شرایط و حقوق خوبی را برای نیروی کار متخصص در نظر می‌گیرند.

آشنایی با کشور تایلند بیشتر بخوانید: تایلند سرزمین زیبایی ها

چند مطلب جالب درباره ارمنستان بیشتر بخوانید: چند مطلب جالب درباره ارمنستان

 انواع شیوه‌های اقامت برای زندگی در بلغارستان

شهروندان خارجی که مایل به اقامت در بلغارستان هستند، باید از سه ماه قبل، برای دریافت اجازه اقامت درخواست داده باشند. در ادامه به صورت اجمالی برخی از شیوه‌های اخذ اقامت در بلغارستان را توضیح می‌دهیم.

 اقامت در بلغارستان از طریق تولد فرزند

نظام حقوقی و سیستم اخذ تابعیت در کشور بلغارستان از طریق خون و به صورت نَسبی است. یعنی اگر فرزندی در بلغارستان متولد شود می‌تواند تابعیت این کشور را دریافت کند.

 اقامت در کشور بلغارستان از طریق ازدواج

در صورتی که شما با فردی که تابعیت کشور بلغارستان را دارد ازدواج کنید، تحت شرایطی می‌توانید اقامت بلغارستان را دریافت کنید. در خصوص این موضوع، دولت بلغارستان بررسی و تصمیم گیری نهایی را انجام می‌دهد.

 اقامت در بلغارستان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

برای این روش شما ابتدا باید یک ویزای بلند مدت تجاری دریافت کنید. در این حالت می‌توانید بین کشور خود و کشور بلغارستان رفت و آمد کنید. برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان نیاز به گرفتن مدرک زبان ندارید و همچنین می‌توانید بعد از 5 سال اقامت قانونی بلغارستان را جهت کسب اقامت دائم دریافت کنید.

 اقامت در بلغارستان از طریق کار

برای اخذ ویزای کار کشور بلغارستان و کار در بلغارستان، تسلط به زبان انگلیسی یکی از شروط اصلی است. با دارا بودن دانش زبان انگلیسی شما می‌توانید با سرعت بیشتری به استخدام شرکت‌های بین‌المللی و بلغاری در آیید.

 اقامت در بلغارستان از طریق تحصیل

برای دریافت اقامت تحصیلی در بلغارستان شما به داشتن مدرک زبان نیاز دارید. اگر شما مدرک زبان متناسب را در اختیار ندارید، دانشگاه‌های بلغارستان این امکان را به شما می‌دهند که قبل از شروع به تحصیل، دوره‌های زبان را در دانشگاه‌های بلغارستان بگذرانید. پس از پایان تحصیل در بلغارستان در صورتی که موفق شوید کار قانونی پیدا کنید، می‌توانید برای اخذ اقامت دائم بلغارستان اقدام کنید.

 اقامت در کشور بلغارستان از طریق خرید ملک

در این روش شما می‌توانید با خرید ملک، اقامت کشور بلغارستان را مانند کشورهایی چون اتریش، ترکیه، اسپانیا و… به دست آورید. کشور بلغارستان این شیوه اخذ اقامت را اخیراً در دستور کار خود قرار داده است.

 وارنا یک مرکز مهم اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در بلغارستان

وارنا سومین شهر بزرگ بلغارستان و تنها شهر ساحلی بزرگ دریای سیاه است. این شهر به خاطر موقعیت استراتژیکی که در خلیج وارنا دارد، سه هزار سال است که یکی از مراکز اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مهم در اروپا به شمار می‌رود. از وارنا با نام پایتخت دریایی و مرکز نیروی دریایی بلغارستان یاد می‌شود.

گفته می‌شود در گذشته وارنا مرکز جنایت‌های بلغارستان بود و حضور مافیا در این شهر بسیار پر رنگ بود. اما با مبارزات دولت و پلیس بلغارستان با شبکه‌های مافیایی این شهر در ظرف مدت دو سال، جرم و جنایات به نحوی در این شهر کاهش یافت که در سال 2007 به عنوان بهترین شهر بلغارستان برای زندگی معرفی شد.

 بورگاس شهر صنعتی کشور بلغارستان

شهر بورگاس چهارمین شهر بزرگ بلغارستان پس از شهرهای صوفیه، پلوودیف و وارنا است. بورگاس در ساحل دریای سیاه قرار دارد و یک شهر مهم از نظر صنایع مختلف، حمل و نقل، مبادلات فرهنگی و صنعت توریسم محسوب می‌شود.

 آیا کشور بلغارستان برای تحصیل، کشور مناسبی است؟

 بلغارستان از نظر جذب دانشجویان بین‌المللی و گردشگری شهرت دارد. این کشور درآمد خوبی از دانشجویان کشورهای همسایه خود نظیر ترکیه، یونان و مقدونیه و کشورهای دیگری نظیر نیجریه، آلمان، ایتالیا، انگلستان، غنا، آفریقای جنوبی و هند دارد.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “کشور بلغارستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *