021-22900510

 چرا پاتایا تایلند را برای سفر انتخاب کنیم؟

 یکی از محبوب ترین شهرها و مقاصد کشور تایلند در بین ایرانیان پاتایا است. شهری ساحلی پاتایا تایلند با طبیعتی زیبا و بکر و منحصر به فرد می باشد. پاتایا تایلند تفریحات متنوعی را در خود جای داده است. پاتایا تایلند هزینه های سفر مناسبی دارد.

 پاتایا تایلند

 شهر پاتایا تایلند از شهرهای ساحلی کشور تایلند می باشد و یکی از مقاصد اصلی گردشگری و سفر در جهان محسوب می شود که سواحل و تفریحات آبی جذابی دارد.

 شهر پاتایا تایلند جزو مقاصد گردشگری محبوب دنیا است که هر ساله گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند. این شهر ساحلی زیبا، از آب و هوایی خوب برخوردار است و تفریحات آبی، تجربه غذاهای خاص و بازدید از بازارهای سنتی و مرکز خریدهای مدرن و جاذبه های دیگر شهراز زیبایی های متنوع پاتایا هستند.

 پاتایا تایلند کجاست؟

پاتایا از شهرهای ساحلی و زیبای کشور تایلند می باشد. شهر پاتایا کوچک و در جنوب شرقیشهر بانکوک واقع شده است. فاصله پاتایا تا شهر بانکوک پایتخت کشور تایلند حدود صد و شصت و پنج کیلومتر می باشد. پاتایا را سربازان آمریکایی مقیم در منطقه ایسان کشف کردند. سربازان با ورود به منطقه زیبای پاتایا، این مکان را برای استراحت و اقامت خود مناسب دیدند. پاتایا به تدریج به مرکز اقامت و تفریح سربازان آمریکایی خسته از جنگ تبدیل شد. شهر پاتایا با گذشت زمان و رفت و آمدهای زیادی که به اینجا انجام شد و شناسایی ظرفیت ها و استعدادهای ساحلی به قطب گردشگری کشور تایلند تبدیل شد. سواحل جذاب و فوق العاده زیبای پاتایا، حیات وحش، معابد متنوع و زیبا، زمین های گلف و بازارهای پاتایا از جاذبه های شگفت داشته باشیم با طبیعت دلبرانه و دریای زیبا و نیلگونش ما را از خوشی سرمست کند.

 اطلاعات تاریخی پاتایا تایلند

 طبق بررسی ها و نظراتی که به جای مانده است تاریخ شکل گیری پاتایا در قالب یک منطقه  تفریحی به بیست و نهم ژوئن 1959 میلادی بازمی گردد. یعنی زمانی که تعدادی از نیروهای آمریکایی که در نزدیکی ایسان اقامت کرده بودند به منطقه آمده و در کنار ساحل خانه هایی کرایه کردند. به دنبال ورود آن ها به این منطقه و بکر بودن محل و تفریحات زیادی که این سربازان داشتند. آن ها سایر دوستان و همراهان خود را با خبر کردند و شهرت شهر پاتایا به گوش همگان رسید. و این شهر تبدیل به یک مرکز استراحت و تفریحی برای سربازان خسته از جنگ آمریکا شد. تا این که در دهه هشتاد میلادی به دنبال اوج گیری صنعت توریست و گردشگری، سواحل این منطقه تبدیل به زیرساخت های فراوانی برای برپایی هتل ها و مناطق تفریحی فراوانش تا اینکه امروزه شاهد این هستیم که پاتایا یکی از مشهورترین مناطق تفریحی کشور تایلند به شمار می رود. البته این نکته قابل ذکر می باشد که شهر پاتایا برای اقامت به صورت خانوادگی به همراه کودکان ممکن است محل مناسبی نباشد که همین به شهرت شهر پاتایا اضافه کرده است.

 ساختار شهر پاتایا تایلند 

شهر پاتایا مکانی است که در آن سرگرمی، شور و ذوق و هیجان در یک منطقه ساحلی گرمسیری با بیش از سی و پنج هزار اتاق درتعداد زیادی هتل و استراحتگاه یک جا در این شهر زیبا جمع شدند. پاتایا به داشتن ساحل های شنی گسترده و گوناگون، غذاهای متنوع، استخرهای مهیج، زمین های ورزشی، جاذبه های حیرت آور، مراکز خرید عالی و یک محیط طبیعی کامل معروف و مشهور است.

  آشنایی با فرهنگ پاتایا تایلند

فرهنگ مردم تایلند و بومیان پاتایا از سرزمین های چون چین و هند تاثیر گرفته است و ویژگی های مخصوص به خود را دارند. تایلندی ها مردمانی خونگرم و خوش برخوردند و همین دلیل باعث شده تا کشور تایلند را سرزمین هزار لبخند خطاب کنند. با این حال در کشور تایلند نیز مانند هر سرزمین دیگری حسایت هایی وجود دارد که مخصوص این مرز و بوم است و ریشه ای فرهنگی و مذهبی دارند. به طور که اگر از آن ها اگاه نباشید و در حین سفرتان رعایت نکنید. احتمالا به جای دیدن آدم  های لبخند به لب با افراد عصبانی رو به رو شوید.

 برخی از موارد فرهنگی شهروندان پاتایا

 حدود نود و پنج درصد از مردم تایلند و شهروندان پاتای از پیروان دین بودا هستند و بنابراین حساسیت های مذهبی در این کشور پر رنگ است و لازم است به پیروان دین بودا و نمادهای مذهبی آن ها احترام بگذارید. به طور مثال شما حق ندارید راهبان را به آغوش بکشید چون این کار بی احترامی به آن ها می باشد. یا توجه داشته باشید که به هنگام ورود به معابد یا اماکن مقدس لازم است کفش های خود را درآورید. البته موضوع در آوردن کفش تنها مخصوص معابد نیست و این موضوع اغلب برای ورود به خانه ها نیز صادق است. در مجموع برای تشخیص بهتر در هر ورودی که انبوهی از کفش دیدید بلااستثنا کفش های خود را درآورید. شهروندان پاتایا مانند تمام تایلندی ها اهمیت ویژه ای برای بخش های مختلف بدن قائل هستند. سر مهم ترین بخش معنوی بدن هر شخص است و بنابراین شما حق ندارید سر یک تایلندی را لمس کنید چرا که معنایی اهانت آمیز دارد و رفتاری گستاخانه تلقی می شود. شهروندان پاتایا میانه خوبی با لمس کردن در فضای عمومی ندارند شدت موضوع به حدی است که شما در خیابان ها مردم عادی را نمی بینید که دست هم را گرفته باشند. هیچ وقت با انگشت اشاره خود به کسی یا چیزی اشاره نکنید این کار در نزد تایلندی ها بی ادبی محض تلقی می شود. هرگز در فضای عمومی فریاد نزنید. هیچ زمان به پاهای خود با یک تایلندی اشاره نکنید جالب است بدانید که پا از نظر تایلندی و پاتایایی پایین ترین و کثیف ترین بخش بدن محسوب می شود و بنابراین اشاره به آن آشکارا بی احترامی است.

 مناطق و جاذبه های گردشگری در پاتایا تایلند

 Coral Island جزیره مرجانی

 یکی از عمده دلایل محبوبیت شهر پاتایا نزد مسافران و گردشگران وجود سواحل عمده و معروف پاتایا می باشد. سواحل زیبا و جزایر بکرش که از آن جمله می توان به ساحل جامتین، پراتومناک، جزیره مرجانی کو لان، کو کروک،کو فای اشاره کرد. یکی از محبوب ترین جاذبه های تفریحی و گردشگری در شهر پاتایا جزیره مرجانی پاتایا است. محیطی بسیار آرام با آب های پر از مرجان های زیبا است. در این جزیره با قایق های کف شیشه ای می توانید به تماشای مرجان ها برودید و عمق زیاد

غواصی فوق العاده ای که وجود دارد. می توانید از تفریحات آبی جالب و هیجان انگیز مانند   اسکی روی آب و موج سواری هم استفاده نمایید.

 Jomtien Beach ساحل جامتین پاتایا تایلند 

 ساحل شنی جامتین در چهار فاصله چهار کیلومتری شهر پاتایا قرار دارد و محلی برای آن هایست که می خواهند از آرامش لذت می برند و از فشار و شلوغی منطقه تفریحی به دور باشند بسیار مناسبی باشد. با وجود این که توسعه آپارتمان ها بلند مرتبه و مرتفع هتل ها و استراحت گاه ها در این منطقه رو به گسترش می باشد. ساحل جامتین هنوز هم آرامش بخش مسافران و گردشگران بوده و در میان مردم محلی شهر، اهالی و ساکنین شهر بانکوک، مسافران و گردشگران و بازنشسته ها بسیار محبوب می باشد.

 Nong Nooch Tropical Garden باغ گرمسیری نون نوچ

 پارک باغ گرمسیری نون نوچ چندین سال قبل برای کشت میوه های گرمسیری خریداری شده بود ولی بعد از مدتی به یک جاذبه توریستی و گردشگری تبدیل شد.

 در این پارک یک باغ میوه وجود دارد که با دیدن آن حس و حال و هوای باغ و باغداری در وجود مسافران به وجود می آید و بیدار می شود. در باغ نون نوچ باغ وحشی هم وجود دارد که برای همه سنین سرگرم کننده و جذاب می باشد.

 Elephant Village Pattaya دهکده فیل های پاتایا تایلند

 دهکده فیل های پاتایا در سال 1973 میلادی برای مراقبت از فیل هایی که از کار افتاده بودند و دیگر توانایی کارهای سنگین در جنگل های کشور تایلند را نداشتند ساخته شده بود. در این دهکده فیل ها آزاد هستند و به دقت ازشون مراقبت می شوند.

 Sriracha Tiger Zoo باغ وحش ببرها

 در باغ وحش ببرها پاتایا بیشتر از دویست ببر بنگال و صد هزار تمساح وجود دارد که در کنار آن هم گونه های مختلفی از حیوانات دیگر وجود دارد که سرگرمی های متعددی را برای گردشگران فراهم می آورد. در این باغ وحش، ببرها نمایش های زیبایی از جمله پریدن از حلقه های آتش و راه رفتن روی طناب رو در سیرک اجرا می کنند.

 Sacntuary of Truth پناهگاه حقیقت پاتایا تایلند

 یکی دیگر از محبوب ترین جاذبه های شهر پاتایا، پناهگاه حقیقت یا معبد وانگبوران است که در سال 1980 میلادی ساخته شده است. این بنای دیدنی که سراسر از چوب ساخته شده است و مجموعه ای از مجسمه های بودا و هند را برای بازدیدکنندگان به نمایش گذاشته است.

 Ramayana Water Park پارک آبی رامایانا

 پارک آبی رامایانا تنها چهل کیلومتری جنوبی شهر پاتایا قرار دارد که دارای امکانات خوب و متنوع بازی های متنوع و با کیفیت توانسته عنوان سومین پارک آبی برتر آسیا را از آن خود کند و به راحتی مجموعه های تفریحی و با کیفیت کشورهایی مانند سنگاپور و مالزی را پشت سر بگذارد.

 Art in paradise گالری هنر در بهشت

 یکی از جاذبه های پرطرفدار شهر پاتایا موزه نقاشی های سه بعدی گالری هنر در بهشت است. قریب به صد اثر هنری سه بعدی در موضوعاتی متنوع و گوناگون همچون حیوانات، مشاهیر، طبیعت و غیره در این گالری هنری گردآوری شده اند که برخی از آن ها شما را به لبخند می اندازند و شاید هم باعث تعجب و وحشت شما بشوند.

 Pattaya Floating Market بازار شناور پاتایا تایلند

 بی تردید یک از جذاب ترین دیدنی های شهر پاتایا بازار شناور این شهر می باشد. وقتی بازار شناور پاتایا را برای گردش و تفریح و گشت و گذار انتخاب می کنید. باید بدانید که این تنها یک بازار گردی ساده نیست. همه چیز در این جا رنگ و روی تازه ای دارد که به ندرت در جای دیگر مانند و مشابهش را می توان پیدا کرد. برای این گردش هیجان انگیز و جذاب لازم نیست پیاده روی کنید بلکه تنها در قایق های بازار می نشینید و گردش آبی را شروع خواهید کرد. در فاصله زمانی بسیار اندک از زمان آغاز این گردش خاص خودتتان را میان صدها قایق دیگر خواهید یافت و بومی های پاتایا را می ببینید که محصولات و میوه ها و غذاهای تایلندی خود را در مغازه شناور خود می فروشند.

 Wat Phra Yai معبد بودای بزرگ

 معبد بودای بزرگ که با نام وات فرا یای هم شناخته می شود. تندیس بزرگی از بودا را در خود جای داده است که ارتفاعی حدود هجده متری دارد. امروزه معبد بودای بزرگ و مجسمه طلایی رنگ آن یکی از جاذبه های مورد توجه شهر پاتایا می باشد.

 جشنواره های رسمی پاتایا تایلند

 از نکات جالب توجه پیش از سفر می توان به جشنواره ها و تعطیلات رسمی هر شهر اشاره کرد. با در اختیار داشتن این اطلاعات می توانید برنامه ریزی دقیق تر و بهتری داشته باشید چرا که تعطیلات عمومی و جشنواره ها ممکن است بر روی وضعیت بازدید از جاذبه ها و امکان و دیدنی تاثیر داشته باشند. سالانه جشنواره های مختلفی در کشور تایلند برگزار می شود و شما گردشگران و مسافران در هر ماه شاهد مراسم و آیین های خاصی خواهید بود. از جمله محبوب ترین فستیوال ها و مسابقات پاتایا می توان به چندین مورد از جشنواره ها اشاره کنیم:

 •  جشنواره سونگکران یا آب بازی سال نو در نوزده آوریل یا سی فروردین ماه
 •  جشنواره میوه در ماه می یا اردیبهشت
 •  جشنواره ماراتن پاتایا در ماه جولای یا تیر و مرداد ماه
 •  جشنواره گیاه خواری پاتایا در اکتبر یا مهر و آبان ماه
 •  جشنواره مسابقه گومیشک سواری در اکتبر یا مهر و آبان ماه
 •  جشنواره لوی کراتونگ در نوامبر یا آبان و آذر ماه

 آب و هوای پاتایا تایلند

 شهر پاتایا و به طور کلی کشور تایلند اقلیمی گرمسیری دارند و بنابراین آب و هوای پاتایا میان وضعیت های گرم و خنک و بارانی متغیر است. در شهر پاتایا  خبری از تابستان های داغ و زمستان های برفی و سرد وجود ندارد و تنها سه نوع وضعیت آب و هوایی در پاتایا دیده می شود.

 نوامبر تا فوریه ( آبان الی بهمن)

خنک ترین روزهای شهر پاتایا در این بازه زمانی رخ می دهد. بنابراین در این زمان حجم بالایی از مسافران و گردشگران در شهر به چشم می خورند و هزینه اکثر موارد افزایش چشمگیری پیدا می کنند. آبان تا بهمن ماه را بهترین زمان برای لذت بردن از طبیعت پاتایا و کیف کردن با تفریحات آبی این شهر زیبا می باشد.

 مارس تا می (اسفند الی پایان اردیبهشت)

 گرم ترین روزهای پاتایا در این فاصله زمانی رخ می دهد. دمای هوا اغلب سی و دو درجه سانتی گراد به بالا بوده و رطوبت هوا نیز بسیار بالا می باشد. البته فروردین و یا ماه آپریل نیز می تواند زمان خوبی برای سفر به کشور تایلند و شهر پاتایا می باشد. چرا که در این زمان می توانید شاهد فستیوال سونگکران و جشن سال نو تایلندی ها را ملاحظه نمایید. البته باید بدانید با وجود گرما و رطوبت در این زمان هنوز هم گردشگران زیادی را در پاتایا خواهید دید.

 ژوئن تا اکتبر ( خرداد الی مهر)

 فصل بارش های موسمی و سهمگین کشور تایلند وشهر پاتایا در این فاصله زمانی اتفاق می افتد. اگرچه دمای هوا آنچنان بالا نمی باشد و در اغلب روزها حدود بیست و هشت و الی سی درجه سانتی گراد است. اما در این فاصله زمانی بارش های سیل آسا دلیل چندان خوبی برای سفر باقی نمی گذارد. اما اگر با باران مشکلی ندارید می توانید از رطوبت پایین هوا و قیمت های بسیار پایین در شهر لذت ببرید و سفری خاطره انگیز داشته باشید. بنابر این می توان بهترین زمان سفر به شهر پاتایا را در طی ماه های آذر تا ابتدای فروردین ماه دانست چون در این بازه زمانی رطوبت هوا چندان بالا نیست و نسیم خنک شما را سر ذوق می آورد.

 آشنایی با فرهنگ غذایی پاتایا تایلند

 اقوام تایلندی که در شهر پاتایا سکن شده اند بسیار متنوع هستند و این شهر را به منطقه چند فرهنگی جذاب تبدیل کرده است. وجود اقوام متنوع در پاتایا سبب ایجاد تنوع غذایی در این شهر شده است.  بیشتر ساکنان پاتایا از اهالی روستای ایسان هستند. اهالی روستای ایسان غذاهای خوشمزه ای دارند که آن ها را به پاتایا آورده اند مسافران و گردشگران از آن ها استقبال بیشتری می کنند.

 شاخص های غذایی پاتایا تایلند

یکی از شاخصه های های مهم غذایی کشور تایلند شهر پاتایا توجه به جزئیات و استفاده از مواد غذایی تازه است به همین دلیل با دیدن و چشیدن غذاهای آن های می توان با بخش اعظمی از فرهنگ این شهر زیبا آشنا شد. رنگین بودن غذا نقش مهمی در انتخاب غذا و مواد آن ها دارد. داشتن عطر و بوی خاص هم از

دیگر نکاتی است که آشپزان تایلندی برایشان بسیار حائز اهمیت می باشد. از دیگر نکاتی که در غذای پاتایا به چشم می خورد استفاده زیاد از ادویجات است به طوری که به سختی می توان غذا یا خوراکی در پاتایا و حتی تایلند پیدا کرد که غرق در فلفل نباشد. تایلندی ها همچنین علاوه بر استفاده زیاد از فلفل در بیشتر غذاهایشان از ماهی، میگو، صدف و خرچنگ استفاده می کنند و علاقه زیادی به خوراکی های دریای دارند. بومیان پاتایا و تایلندی ها اعتقاد دارند در یک غذا طعم های مختلفی مانند: شوری، ترشی، شیرینی و تندی احساس شود به همین دلیل از روش های پخت گوناگون و ادویه های طبیعی بهره می برند تا به هدف هایشان برند. در شهر پاتایا نوشیدنی و غذادر همه جا در دسترس می باشد. غذاهای دریایی اغلب در این فهرست قرار دارند. مناطق ساحلی دارای مجموعه ای بی پایان از رستوران ها و غذاهای آماده هستند.

 معروف ترین غذاهای پاتایا عبارتند از:

سام تام یا سالاد پاپایا، سام تام از معروف ترین غذاهای پاتایا است که اصالت ایسانی دارد. اهالی پاتایا عاشق این غذا هستند. برای تهیه سام تام از سیر، لوبیا سبز، فلفل،گوجه و تکه هایی از میوه خام پاپایا استفاده می شود.

 تام یام گونگ یا سوپ معطر میگو

 تام یام گونگ جزو غذاهای ملی کشور تایلند هم است. این غذا که در شهر پاتایا طرفداران زیادی دارد از علف لیمو، برگ لیمو ترش، فلفل، گالانگال، سس ماهی و موسیر تشکیل شده است. طعم ها و ادویه های بسیار خوبی به این سوپ معطر اضافه می شود و آن را خوش بو می کند.

 یام وون سن یا سالاد نودل شیشه ای

 سالاد یام وون از غذاهای معروف شهر پاتایا است که ماده اصلی آن را نودل شیشه ای تشکیل می دهد. این غذای خوشمزه جزو غذاهای رژیمی به حساب می آید و از سیر، پیاز، بادام زمینی، میگوی خشک شده، کرفس چینی و برگ لیمو تهیه شده است.

 پاد تای یا نودل های سرخ شده

 غذای پاد تای یا نودل سرخ شده، از غذاهای سنتی پاتایا محسوب می شود و  پخت آن آسان است. برای تهیه این غذای لذیذ، از نودل های پهن،پیاز، تخم مرغ و گوشت استفاده می شود.

 برنج چسبانک انبه

 برنج چسبانک انبه از دسرهای محبوب پاتایا است. این غذای بسیار ساده با تکه های انبه و برنج چسبناک آماده می شود. برای تهیه این دسر از مواد تازه استفاده می کنند و روی آن را با سس غلیظی از نارگیل می پوشانند. سایر غذاهای پرطرفدار در شهر پاتایا: کائو فاد، گنگ خیو وان کای، کوآی تیو یا سوپ نودل، ماهی سی با سس کریسپی

  رستوران های مناسب پاتایا تایلند

 Beefeater Steakhousw & Pub رستوران بیف ایتر

 اگر می خواهید خوشمزه ترین استیک ها در سفرتان به پاتایا میل کنید حتما سری به رستوران بیف ایتر بزنید. قیمت های رستوران بیف ایتر بالا است اما آنقدر ظاهر و طعم غذاهای آن عالی می باشد که هرگز پشیمان نخواهید شد.

 Indian By Nature رستوران ایندین بای نیچر

 رستوران ایندین بای نیچر رستوران هندی یکی از بهترین و شیک ترین رستوران های شهر پاتایا می باشد،که می توانید در این رستوران علاوه بر خوشمزه ترین غذاهای هندی و آسیایی، از فضای زیبا و دلنشین هم لذت ببرید. بهتر است نگران ذائقه ی متفاوت و پیدا کردن غذای خوب در شهر پاتایا نباشید چون به قدری تنوع رستوران ها زیاد است که باید مراقب پرخوری و زیاده روی در این شهر زیبا باشید. اگر در یکی از رستوران های محلی تمایل داشتید غذای دریایی بخورید بهتر است از آن ها بخواهید غذا را جلوی خود شما درست کنند با این کار هم طرز پخت غذا را یاد می گیرید هم خیالتان بابت سلامت غذا راحت است. میگوهای سرخ شده و چیپس ها و کمپوت های میوه هم از خوردنی هایی هستند که در دکه های کوچک در بازارهای کوچک معمولی فروخته می شوند.

کلاس‌ های آشپزی در پوکت بیشتر بخوانید: کلاس‌ های آشپزی در پوکت : آشنایی با کلاس‌های آشپزی پوکت

خیابان خائوسان، سفر به بانکوک، اقامت در بانکوک بیشتر بخوانید: جواهر پنهان بانکوک: راهنمای جامع گردشگری خیابان خائوسان

 هتل های مناسب پاتایا تایلند

  Centara Grand Mirage Beach Resort هتل سنترا گرند میراج بیچ

 هتل پنج ستاره سنترا گرند میراج بیچ هتلی زیبا و لوکس جهت اقامت در پاتایا بسیار عالی می باشد. هتل سنترا گرند میراج بیچ از لحاظ موقعیت مکانی در فاصله ی حدود نیم ساعتی از فرودگاه بین المللی سووارنابهومی پاتایا قرار دارد. در این هتل پنج ستاره انواع تفریحات آبی هشت سالن غذاخوری و اتاق و سوئیت های رو به اقیانوس از جمله امکاناتی هستند که در این هتل زیبا و لوکس وجود دارند.

 Hotel Hilton هتل هیلتون

 هتل هیلتون پاتایا یکی از بهترین و لوکس ترین هتل های شهر است. هتل هیلتون دارای امکاناتی مانند استخر، ساحل اختصاصی، باشگاه بدنسازی، رم سرویس، پارکینگ رایگان، مرکز ماساژ، اینترنت رایگان پرسرعت و نامحدود، اتاق خانوادگی، اتاق بیزنسی، اتاق ملاقات و لاندری مجهز می باشد.

 Miracle Suite میراکل سوئیت پاتایا تایلند

 میراکل سوئیت هتلی چهار ستاره یکی از هتل های خوب و مناسب با سرگرمی های متنوع در شهر پاتایا به شمار می رود. فاصله هتل میراکل سوئیت تا فرودگاه بین المللی Suvarnabhumi تنها یک ساعت و نیم می باشد. تمامی امکاناتی که برای یک اقامت مناسب در یک هتل مورد نیاز است این هتل در اختیار مسافران رار خواهد داد و همچنین مهمتر از همه این است که مسافران مبلغی معادل یک هتل دو ستاره را برای اقامت در این هتل پرداخت خواهند کرد.

 Pattaya Garden هتل گاردن پاتایا تایلند

 هتل گاردن پاتایا هتلی زیبا و دو ستاره است که در شمال شهر پاتایا قرار دارد و توسط درختانی بزرگ احاطه شده است. این هتل انتخاب هیجان انگیزی از مرکز شهر پاتایا تنها دو کیلومتر فاصله دارد و با موقعیت مکانی مناسبی که دارد دسترسی آسانی به تمام مقاصد مورد نیاز شهری دارد. از جمله امکانات این هتل نیز شامل رستوران، پارکینگ، خدمات پرینت و فکس، کافی شاپ، بوفه و صبحانه، اتاق مخصوص سیگار اشاره کرد.

 امنیت در پاتایا تایلند

 بهتر است این را بدانیم کشور تایلند و شهر پاتایا از لحاظ شاخص های جهانی امنیت در صد و بیست و پنج دنیا قرار دارد و به این ترتیب در رده بالاتری از کشورهایی همچون آفریقای جنوبی، زیمباوه، عربستان، ایران و آذربایجان قرار دارد. اما با نگاهی دقیق تر و خاص تر به شهر گردشگری و شلوغ پاتایا اوضاع فرق خواهد کرد.

 با بررسی شاخص های امنیت و ممقایسه دو شهر تهران در ایران و پاتایا در تایلند، خواهیم دید که شهر تهران به مراتب از شهر پاتایا امن تر است و آمار خلاف های شهر ساحلی و زیبای پاتایا در مواردی همچون دزدی، جیب بری، گروگان گیری، استعمال دخانیات و مواد مخدر و غیره بیشتر از شهر تهران می باشد.  همچنین تفاوت امنیت شهر پاتایا با تهران را در مواردی مانند پیاده روی به تنهایی در روز و شب می توان مورد سنجش قرار داد. امنیت پیاده روی در روزهای تهران و پاتایا مشابه یکدیگر و بالا ارزیابی می شود. اما امنیت پیاده روی به تنهایی در شب های شهر پاتایا بسیار پایین بوده و اصلا توصیه نمی شود. در نهایت باید این مورد را در نظر داشته باشید که پاتایا نیز همانند دیگر شهرهای گردشگری و توریست پذیر دنیا با تمام جذابیت هایی که دارد، در صورت رعایت نکردن موارد ایمنی میتواند خاطره ای ناخوشایند را برای شما در این سفر جذاب باقی بگذارد.

 سوغات در پاتایا تایلند

 شهر پاتایا بازارها و مراکز خرید متوع و جذابی دارد که پاسخگوی هر نوع سلیقه هستند و اجناس را با قیمت های مختلف و متنوعی به گردشگران و مسافران ارائه می دهند. هرجنسی که از بازارهای شهر پاتایا با قیمت ارزان خریداری می کنید کیفیت خوب و مناسبی ندارد پس زمان خرید باید حواستان را بسیار زیاد جمع کنید. فروشگاه های سوغات در خیابان بیچ رود (Beach Road) و سکند رود (Second Road) قرار دارند. در این خیابان ها فروشگاهی ظروف سفالی، مجسمه های جذاب بودا، حکاکی و لباس های تایلندی به فروش می رسند. خرید از این مغازه ها آداب خاصی دارد که باید پیش از خرید از آن مطلع شویم و به این موارد توجه کنیم:

 قیمت های سوغاتی ها در شهر پاتایا واقعی نیستند و بیشتر از قیمت اصلی به مسافران و گردشگران ارائه می شود. حتما باید این نکته در خاطر داشته باشید هنگام خرید حتما از فروشنده های فروشگاه تخفیف بگیرید تا با قیمت بهتری خرید نمایید. فروشگاه مایک ساپینگ یکی از فروشگاه هایی می باشد که توریست ها و گردشگران با گشت و گذار در آن سوغاتی های مورد نظر خود را تهیه و خریداری می کنند. فروشگاه رویال گاردن پلازا از دیگر فروشگاه های خرید سوغاتی در شهر پاتایا است. فروشگاه رویال گاردن پلازا لباس های محلی تایلندی، لباس های مد روز، کفش، انواع گوشی تلفن همراه، دوربین و کتاب های دو زبانه تایلندی و انگلیسی به فروش می رسد.

 تعدادی از سوغاتی های مهم دیگر پاتایا تایلند

 ظروف چوبی، ظروف لاکی، ظروف سفالی، ظروف قلع و نقره صنایع دست ساز نیز شامل کیف های پارچه ای، عروسک های دست ساز و سنگ های گران قیمت و یشم، پارچه های کتان و نخی، مجسمه های بودا و خدایان دیگر نیز سوغات هایی هستند که در مغازه های شهر پاتایا برای مسافران و گردشگران به نمایش گذاشته می شود به فروش می رسانند. مجسمه های خدایانی چون بودا و خدای شرقی شیوا در بین گردشگران محبوبیت زیادی دارد. محصولات و ماکت هایی که به صورت خانه چوبی هستند سوغات دیگری است که گردشگران آن ها را می پسندند و خریداری می کنند. برخی توریست ها و گردشگران مسجمه های مرمری بودا را به عنوان سوغات شهر پاتایا خریداری می کنند.

 سایر سوغاتی های پاتایا تایلند

 بافندگی دستی یک کار دستی می باشد که در سراسر تایلند از جمله شهر پاتایا با الگوهای محلی مختلفی انجام می شود که در آن معمولا از ابریشم و پنبه استفاده می شود. صنایع دستی دیگری نیز در شهر پاتایا وجود دارد از جمله می توان صنایع دستی، سفال، ظروف نقره و طلا فروشی، لاک مخصوص ظروف، سبد بافی،   مبلمان چوبی، چوب خیزران، نقاشی و غیره اشاره کرد. این لیست بی پایان است زیرا کشور تایلند به طور ذاتی هنر گرا است. این ویژگی ها باعث حبوبیت این منطقه و شهر در بین گردشگران از جمله خود تایلندی ها از مناطق نزدیک مانند بانکوک می شود.

 خرید در پاتایا تایلند

 چندین مرکز خرید در شهر پاتایا وجود دارد که در آن ها به راحتی لباس های مارک دار به آسانی در دسترس عموم مردم هستند. در مراکز خرید این شهر میزان وسیعی از فرصت های خرید از ابریشم تا وسایل آنتیک فراهم می باشد که از جمله آن ها می توان به بیگ سی، لوتوس، رویال گاردن، سنترال فستیوال، اوت لت، کارفور، مایک و فودلند اشاره کرد.

 بهترین مراکز خرید در پاتایا

 بهترین مرکز خرید در شهر پاتایا سنترال فستیوال است که با داشتن چندین طبقه فروشگاه و سالن بولینگ و سینما یکی از بزرگترین مراکز خرید در آسیا است.
اگر برای خرید به مرکز رویال گاردن پلازا در شهر پاتایا رفتید بهتر است به طبقه سوم هم بروید و موزه ریپلی را ملاحظه نمایید. دیدنی های موزه به اندازه نامش جالب است. سینمای چهار بعدی و هزار تو با جلوه های ویژه ای از نور و رنگ و صدا در شانزده اتاق تو در تو با این که چند ساعتی وقت می گیرد ولی حتما به امتحانش می ارزد. مرکز خرید دیگری که خیلی از رویال گاردن پلازا دور نیست مایک شاپینگ مال می باشد که رستوران های خوبی هم دارد. وسایل تزئینی که با چوب و بامبو ساخته شدند یادگاری های خوبی هستند برای اینکه دست خالی به به هتل و کشور خود برنگردید هدیه و سوغاتی تهیه نمایید.

نکات مهم برای خرید در پاتایا تایلند

اگر زمان و وقت بیشتری جهت تفریح در پاتایا این موارد را فراموش نکنید. مینی سیام که در همان خیابان سوخوم ویت قرار دارد یک شهر مینیاتوری از اماکن مقدس

کشور تایلند و همین طور تعدادی از ساختمان های مشهور دنیا در ابعادی بسیار کوچک است. در مجموعه مینی سیام یک پیست کارتینگ نیز برای افرادی که عاشق سرعت هستند وجود دارد و از ساعت هفت صبح تا ده شب فعال است. برای استفاده از باجی جامپینگ به غیر از زمان به دل و جرات کافی هم نیاز دارید. پریدن از ارتفاع حدود پنجاه متری بر سطح دریا خیلی هیجان انگیز است و در آخر به شما نشان شجاعت و فیلمی از پرش خودتان را می دهند. اگر کسی خیلی اهل هیجان باشد. می تواند بعد از سه بار پریدن برای بار چهارم مبلغی را پرداخت نکند.

 اقتصاد در پاتایا تایلند

 شهر پاتایا چندی قبل به عنوان دهکده کوچک ماهیگیری مشهور بود اما امروزه به صورت یک شهر و مرکز توریستی بزرگی درآمده است. شهر پاتایا از نظر اقتصاد گردشگری و توریستی نقش بسیار مهمی برای مردم منطقه و مردم کشور تایلند دارد. شهروندان پاتایا از انوع و اقسام شگردها برای کسب درآمد بهره می برند. اجاره دادن سایبان و تخت در حاشیه ساحل و همینطور اجاره دادن اتومبیل، موتورسیکلت، دوچرخه و ورزش های آبی اطراف ساحل از جمله این شگردها می باشد. در پارک ها و مناطق دیدنی شهر پاتایا انواع و اقسام جانوران نظیر طوطی، میمون، تمساح، ببرها و مارهای کوچک و بزرگ موجود است تا مسافران و گردشگران در ازای پرداخت مبلغی آن ها را در اختیار گرفته و عکس یادگاری بگیرند.

 هزینه های سفر به پاتایا

 هزینه های شهر پاتایا تایلند نسبت به هزینه های ایران گرانتر و در مواردی حتی پنجاه درصد بیشتر است. واحد پول تایلند بات است و پیش از سفر باید پول خود را به بات تبدیل کند.

 هزینه ویزا و بلیط پاتایا

 هزینه سفر به پاتایا شامل هزینه تهیه ویزای سفر و بلیط است. هزینه ویزای توریستی یکبار ورود به کشور تایلند چهل یورو می باشد هزینه ویزای توریستی

 چندین نوبت ورود صد و شصت یورو می باشد. لازم به ذکر است زمان لازم برای صدور ویزا سه روز اداری و اعتبار ویزای توریستی از زمان دریافت مدرک سه ماه است. مسافران و گردشگران ازتاریخ ورود که پنجاه و هشت روز اجازه اقامت در کشور تایلند و شهر پاتایا را خواهند داشت.

 هزینه اقامت در پاتایا

 شهر پاتایا شهری توریستی می باشد که تعداد زیادی هتل در این شهر وجود دارد. به تبع در فصل هایی که میزان ورود گردشگر و توریست به شهر پاتایا تایلند افزایش می یابد. هزینه اقامت در هتل های این شهر افزایش می یابد. مخصوصا در زمان کریسمس جشن سال نو میلادی اوج ورود مسافر به شهر پاتایا است بنابراین فصل گران قیمتی برای اقامت به شمار می رود. انتخاب هاستل برای اقامت هزینه کمتری دارد. اگر قصد دارید هتل های ارزان شهر پاتایا را برای اقامت انتخاب کنید، هتل هایی که از ساحل فاصله دارند، بهترین گزینه برای اقامت هستند. هزینه یک شب اقامت در هاستل های پاتایا  بین 285 الی 370 بات است. اتاق های خصوصی دو نفره هتل ها نیز حدود 450 الی 956 بات است.

 هزینه های تفریح در پاتایا تایلند

 انگیزه اصلی گردشگران از سفر به شهر پاتایا کشور تایلند تفریح و گردش است. هزینه های تفریح در شهر پاتایا بستگی به تنوع تفریحات این شهر دارد. هزینه تفریحات آبی و امکانات سواحل و تفریحگاه های پاتایا متفاوت است. برخی تفریحات شهر و هزینه های شهر پاتایا عبارتند از:

 •  هزینه استفاده از پارک آبی رامایانا حدود 1190 بات
 •  هزینه بازدید از دنیای دلفین ها حدود 500 بات
 •  هزینه پارک آبی کارتون نتورک آمازون حدود 1290 بات
 •  هزینه بازدید از باغ نانگ نوچ حدود 500 بات
 •  هزینه بازدید از آکواریوم حدود 500 بات
 •  هزینه استفاده از بانجی جامپینگ حدود 250 بات

 هزینه های حمل و نقل در پاتایا

 هزینه های حمل و نقل و جا به جایی در شهر پاتایا بسته به نوع وسیله نقلیه متفاوت است. شهر پاتایا در ساعت های خاصی از روز ترافیک سنگینی دارد. این ترافیک در زمان های بارش باران به اوج خود می رسد. در شهر ساحلی پاتایا انوع وسیله نقلیه برای جا به جایی گردشگران در شهر وجود دارد. اتوبوس های محلی مسیرهایی دایره ای را طی می کنند وگردشگران با پرداخت 20 بات از آن ها استفاده می کنند. تاکسی از بهترین وسیله های جا به جایی در شهر پاتایا می باشد و هزینه های استفاده از آن در شهر پاتایا 35 بات می باشد. وانت سانگسیو یکی دیگر از وسایل نقلیه رایج در شهر پاتایا می باشد که بیشتر در تور پاتایا برای گردشگران مورد استفاده قرار می گیرد. تاکسی موتوری در شهر پاتایا یک وسیله حمل و نقل با قیمت مناسبی است و بسیار سریع حرکت می کند. اجاره ماشین و موتور در شهر پاتایا یکی دیگر از گزینه های است که برای جا   به جایی در شهر پاتایا استفاده می شود. این اجاره ماشین در شهر پاتایا از 550 تا 2000 بات متفاوت است.

 هزینه های خورد و خوراک در پاتایا تایلند

 شهر پاتایا برای رفع نیازهای غذایی مسافران و گردشگران و رستوران های متعددی را آماده کرده است که منوهایی متنوع را با قیمت های گوناگون ارائه می دهند که شامل موارد زیر می باشد: هزینه غذا در رستوران های لوکس پاتایا بین 500 الی 3500 بات است. هزینه غذا در رستوران های متوسط شهر بین 250 الی 650 بات است. هزینه غذا در رستوران های کم خرج و ارزان شهر پاتایا بین 50 الی 150 بات   است. هزینه غذا در رستوران ها و فست فودهای معروف و خوشمزه بین 150 الی   270 بات است. با توجه به این که هزینه خورد و خوراک در شهر پاتایا آنچنان بالا نیست اما اگر می خواهید که در هزینه های خود اقتصادی عمل کنید می توانید مواد غذایی مورد استفاده خود را از سوپر مارکت های لنکاوی تهیه کنید و خودتان اقدام به طبخ غذا کنید.

 هزینه خرید در پاتایا

 یکی از بخش های هیجان انگیز سفر به شهر پاتایا خرید می باشد. خرید در سفر و خریداری سوغات برای بسیاری از گردشگران اهمیت بسیار زیادی دارد.

 اگر در سفر سفر به شهر پاتایا دنبال خرید اجناس برند هستید حتما بازارهای لوکس شهر پاتایا را انتخاب کنید. اگر قصد داردی هزینه های کمتری برای خرید بپردازدید بازارهای محلی شهر پاتایا و فروشگاه های کمتر لوکس را برای خرید باید انتخاب کنید. زمان سفر به شهر پاتایا در هزینه های سفر به این شهر موثر است. ماه های آبان الی بهمن ماه فصلی می باشد که در آن شهر پاتایا آب و هوای خوبی دارد و گردشگران زیادی جذب این شهر زیبا می شوند به پاتایا سفر می کنند. به همین دلیل هزینه ها در این ماه ها و فصل افزایش پیدا می کند و بالا می رود. اگر قصد سفر ارزان به شهر پاتایا را با هزینه های کمتری دارید سایر فصل ها و ماه ها را باید انتخاب نمایید.

 حمل و نقل عمومی در پاتایا تایلند

 پاتایا شهر چندان وسیعی نیست بنابراین در خیابان های پاتایا مترو، تراموا، اتوبوس های تندرو و مدرن را نخواهید دید. تنها گزینه های حمل و نقل عمومی شهر پاتایا نیز به اتوبوس های محلی وانت های موسوم به سانگسیو، تاکسی موتوری و تاکسی محدود می شود. همچنین باید در نظر داشته باشید که در شهر پاتایا بر خلاف دیگر شهرهای تایلند خبری از توک توک که معروف به تاکسی های سه چرخه هستند در شهر پاتایا وجود ندارند. گردشگران و مسافران در طول اقامت خود در شهر پاتایا می توانند از وسایل نقلیه مختلف برای سفرهای درون شهری استفاده کنند. برای رفت و آمد درون شهری تاکسی های اختصاصی هستند که کرایه هایشان را کیلومتر شمارها تعیین می کنند و از طرفی ون های عمومی هم وجود دارند که با قیمت پایین تری در مسیرهای مشخصی مسافر جا به جا می کنند. تاکسی های شهر پاتایا در رنگ های مختلف و متنوع وجود دارد و همگی با سیستم تاکسی متر کار می کنند.

 وانت های سانگسیو

 وانت های سانگسیو یکی از متداول ترین وسایل حمل و نقل عمومی در شهر پاتایا است. سانگسیوها در واقع نوعی وانت بوده که در بخش پشتی مسقف بوده و مکانی برای نشستن دارند. هزینه وانت سانگسیوها حدود ده بات می باشد که می توانید از آن ها برای رفت و آمد درشهر پاتایا و ساحل جامتین استفاده نمایید.

اتوبوس های محلی

 اتوبوس های محلی شهر پاتایا در مسیری دایره ای شکل رفت و آمد می کنند و امکانش را دارید تا از این اتوبوس ها برای رسیدن به ساحل جامتین و بازار شناور پاتایا استفاده کنید. هزینه بلیط اتوبوس های محلی 30 بات است.

 تاکسی موتوری

 سریع ترین و ارزان ترین راه برای تفریح و گشت و گذار در شهر پاتایا تاکسی های موتوری هستند. برای مسیرهای درون شهری می توانید انتظار هزینه هیا در حدود 30 الی 40 بات است.

 تاکسی

 راحت ترین و گران ترین راه استفاده از تاکسی های پاتایا می باشد. هزینه ورودی به تاکسی 35 بات است و به ازای هر یک کیلومتر هزینه ای در حدود 7 بات به

  کرایه اضافه می شود. اغلب تاکسی های آبی و زرد شهر پاتایا علاقه ای به استفاده از تاکسی متر ندارند و به طور معمول از مسافران خارجی بیشتر دریافت می کنند. حداقل هزینه ای که برای مسیر کوتاه و یک کیلومتری می توانید انتظار داشته باشید 275 بات آغاز شود.

 اجاره موتور

 اجاره موتور یکی از معمول ترین کارها در شهر پاتایا بوده است. در صورتی که دنبال اجاره موتور هستید در بسیاری از مکان ها می توانید شرکت های اجاره موتور را پیدا کنید. هزینه ها اجاره موتور بسته به نوع موتور تعداد روز و شرکتی که موتور را از آن اجاره می کنید برای هر روز بین 90 الی 2200 بابت است.

 اجاره ماشین

 اگر تمایل نداشته باشید از وسایل حمل و نقل عمومی نه چندان مناسب و زیبا استفاده کنید. می توانید ماشینی را اجاره کنید و در اختیار خود داشته باشید.
هزینه اجاره ماشین در شهر پاتایا تایلند بسته به نوع ماشین تعداد روز و شرکتی که اجاره می کنید برای هر بیست و چهار ساعت بین 550 الی 2000 بابت است.

 ویزای پاتایا تایلند

 ویزای پاتایا انواع مختلفی دارد و شامل ویزای توریستی،ویزای تجاری و کاری، ویزای دانشجویی و ویزای ترانزیت می شود. ویزای توریستی کشور تایلند به نام ویزای مسافرتی و ویزای گردشگری نیز شهرت دارد جزو ویزاهای رایج و محبوب تایلند محسوب می شود. با داشتن این ویزا می توانید گشت و گذار در پاتایا را تجربه کنید و از سفر خود لذت ببرید. این ویزا اگر توریستی باشد مهلت آن سی روز و اگر مسافرتی باشد ویزای شصت روزه محسوب می شود. ویزای ویژه توریستی کشور تایلند  نیز نود روزه صادر می شود.

 U-Tapao International Airport فرودگاه بین المللی یوتاپائو

 فرودگاه بین المللی یوتاپائو نزدیک ترین فرودگاه بین المللی شهر پاتایا است که در سی کیلومتری جنوبی شهر قرار دارد. فرودگاه یوتاپائو یکی از مهمترین پایانه های هوایی بین المللی کشور تایلند می باشد و پروازهای خارجی از کشورهایی مانند مالزی و چین به این فرودگاه انجام می شود.

 سخن پایانی

 با هم گردشی در شهر زیبا پاتایا تایلند داشتیم و دانستنی ها و نکات این شهر ساحلی را از جهات مختلف بررسی کردیم. نظر شما درباره این اطلاعات چگونه است؟ آن طور که مایل بودید با پاتایا آشنا شدید؟ به نظر شما جای چه بخشی در این معرفی شهر پاتایا خالی بود.

 

رزرو تور