بلاگ, بلغارستان

شهرهای بلغارستان

معرفی شهرهای بلغارستان

معرفی شهرهای بلغارستان

 امروز میخواهیم با شهرهای بلغارستان آشنا بشیم ، کشور بلغارستان در جنوب شرقی اروپا قرار گرفته است و پایتخت آن صوفیا و مذهب رسمی آن ها مسیحی ارتدوکس و نه درصد از آن ها مسلمان هستند. زبان رایج کشور بلغاری است که با خط سیریل نوشته می شود. ضمنا از شمال به رومانی و از شرق به دریای سیاه و از جنوب به ترکیه و یونان و از غرب به صربستان و مقدونیه منتهی و متصل می شود.

هزینه سفر به بلغارستان 1403

برای برنامه‌ریزی یک سفر به بلغارستان در سال 1403، ابتدا نیاز است که بودجه‌ای جامع و همه‌جانبه تدارک ببینید که شامل هزینه‌های اصلی همچون بلیط هواپیما، اقامت، تغذیه و ویزا می‌شود. با در نظر گرفتن تنوع قیمت‌ها در موسم‌های مختلف، به ویژه تفاوت قابل توجه بین فصل‌های گردشگری پیک و زمان‌های کم‌گردشگر، برنامه‌ریزی دقیق‌تری می‌تواند به شما کمک کند تا با صرفه‌جویی بیشتری سفر کنید.

یک سفر تابستانی به بلغارستان می‌تواند هزینه‌ای در حدود 12میلیون تومان به همراه داشته باشد، اما این مبلغ بسته به سطح راحتی و لوکسی که انتخاب می‌کنید، می‌تواند متغیر باشد. به طور مثال، انتخاب هتل‌های متوسط یا پروازهای داخلی می‌تواند هزینه‌ها را به نحو چشمگیری کاهش دهد، در حالی که تصمیم برای اقامت در هتل‌های لوکس و انتخاب صندلی‌های درجه یک در هواپیما، هزینه‌ها را افزایش خواهد داد.

در زمینه ویزا، اطلاعات کلیدی همچون هزینه ویزای بزرگسالان که 60 یورو است و برای کودکان 6 تا 11 سال، 35 یورو، اهمیت دارد. این هزینه‌ها بخشی از مخارج اجتناب‌ناپذیر سفر هستند که باید پیش از برنامه‌ریزی، مد نظر قرار گیرند.

برای تغذیه در بلغارستان، گزینه‌های متنوعی از رستوران‌های ارزان گرفته تا گزینه‌های لوکس وجود دارد. هزینه‌های تغذیه می‌توانند از چند یورو برای وعده‌های غذایی ساده در رستوران‌های زنجیره‌ای تا 13 یورو و بالاتر برای رستوران‌های گران‌قیمت، متغیر باشند.

به منظور حداکثر سازی لذت سفر به بلغارستان ضمن مدیریت هزینه‌ها، توصیه می‌شود که برنامه‌ریزی سفر شما شامل تحقیقات گسترده‌ای در مورد انواع فعالیت‌های موجود، از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی گرفته تا فعالی

ه به تجربه‌های منحصر به فرد مانند کوه‌نوردی، استفاده از چشمه‌های آب گرم و شرکت در فعالیت‌های فرهنگی بومی، اختصاص دهد.

در پایان، مدیریت هزینه‌های حمل و نقل نیز بخش مهمی از سفر است. استفاده از اتوبوس‌ها و دیگر وسایل حمل و نقل عمومی در بلغارستان می‌تواند هزینه‌های جابه‌جایی را کاهش دهد. بلیط اتوبوس در شهرها معمولاً نرخی اندک دارد و استفاده از تاکسی‌ها نیز با توجه به نرخ‌های مقرون‌به‌صرفه‌شان، گزینه‌ای قابل قبول است.

با این رویکرد جامع، شما می‌توانید یک تجربه‌ی سفر به بلغارستان را با بهینه‌سازی هزینه‌ها و در عین حال لذت بردن از غنای فرهنگی و زیبایی‌های طبیعی این کشور، برنامه‌ریزی و اجرا کنید.

 

آشنایی با کشور تایلند بیشتر بخوانید: تایلند سرزمین زیبایی ها

چند مطلب جالب درباره ارمنستان بیشتر بخوانید: چند مطلب جالب درباره ارمنستان

 تاریخ کشور و شهرهای بلغارستان

بلغارستان دارای تاریخ غنی است و ریشه در اعصار کهن دارد و از مهمترین شهرهای دیدنی بلغارستان می توان به شهر صوفیا و وارنا اشاره کنیم. کشور بلغارستان دارای شهرهای مختلفی است که برخی از آن ها به سبب داشتن اماکن  دیدنی متعدد بسیار هیجان انگیز و جذاب خواهد بود. شهر پلودیو بلغارستان به عنوان یکی از شهرهای بزر و مهم این کشور اروپایی در جنوب مرکزی آن واقع شده وبا دو قسمت قدیمی و مدرن گردشگران بسیاری را از سراسر دنیا به سوی خود جذب می کند.

 صوفیا از شهرهای بلغارستان

 

 

صوفیا پایتخت کشور بلغارستان است و یکی از مهمترین شهرهای بلغارستان به شمار می رود که میزبان گردشگران بسیاری می باشد. این شهر یکی از شهرهای تاریخی و فرهنگی بلغارستان محسوب می شود که در حال پیشرفت بوده و به سمت مدرن گام برداشته است و موفق هم بوده است.

صوفیا مکان های دیدنی فراوانی دارد که از جمله آن ها می توان به پارک آزادی آن ، کاخ سابق سلطنتی، کلیساهای محتلف تاریخی و بلوار ویتوشا و غیره اشاره کرد. صوفیا شهری است محصور در بین رشته کوه های یک شهر بزرگ صنعتی که مرکز فرهنگ و خلاقیت بلغارستان نیز می باشد. با وجود خیابان های عریض، پارک های زیبا و ساختمان های جدید و مدرن به سختی می توان باور کرد که این شهر قدمت تاریخی هزار ساله دارد و دارای زیبایی بی نظیری است.

 پلوودیو یکی دیگر از شهرهای بلغارستان

  شهر پلوودیو یکی از شهرهای تاریخی کشور بلغارستان است. از دومین شهرهای بلغارستان به شمار می رود. این شهر شاید همانند شهر صوفیا شلوغ و پرتردد نباشد ولی پارک های زیبا و مکان های باستانی فراوانی دارد که شهرت خود را مدیون آن ها می باشد. چیزی از محبوبیت کم نمی داند و از جمله مکان های دیدنی پلوودیو نیز می توان به سالن تئاتر رومی ها، خانه هیندلین، نمایشگاه هنر فیلی پوپولیس، موزه باستان شناسی، گالری های متعدد، مرکز فرهنگی تراکارت، کلیسای سنت مارینا، باغ مرکزی تزارسایمون، آسنوفگراد و صومعه بچکوف اشاره نمود. که باعث شده است گردشگران زیادی روزانه به این شهر مراجعه می کنند.

پلوودیو که بعد از شهر صوفیا بزرگترین شهر بلغارستان محسوب می شود.شهر پلوودیو با وسعتی بیش از هزر و یک کیلومتر مربع کمتر از یک درصد از مساحت کل کشور بلغارستان را به خود اختصاص داده است. پلوودیو با قدمتی هزاران ساله قبل از آن که به شهر اصلی امپراتوری روم تبدیل گردد محل سکونت تراکیان نیز بوده است. پلوودیو بعدها به دست امپراتوری های روم و عثمانی افتاده است و در نهایت به بلغارستان ملحق شده است.

 وارنا سومین شهر از بلغارستان

 وارنا از دیگر شهرهای بلغارستان بعد از صوفیا و پلوودیو سومین شهر بزرگ بلغارستان است و این شهر بر کرانه دریای سیاه در نزدیکی دریاچه وارنا واقع شده است و بندر مهمی در بخش شرقی کشور بلغارستان به شمار می رود. وارنا یکی از شهر های بندری و زیبای کشور بلغارستان است و حدود سیصد و پنجاه از نفر جمعیت دارد که بر کرانه دریای سیاه در نزدیکی دریاچه وارنا واقع شده و بندر مهمی در بخش شرقی بلغارستان است و شهرت جهانی در بین گردشگران وارنا دارد.

وارنا یکی از شهرهای فعال و در حال توسعه این کشور دارای جاده های ارتباطی خوب، هوای عالی و حمل و نقل دریایی و راه آهن می باشد. یک خط قایق برقی که به وسیله سیم از این طرف رودخانه به آن طرف رودخانه می رود نیز در وارنا وجود دارد که بسیار زیباست. اما علیرغم سابقه طولانی این شهر وارنا
امروزه بزرگترین شهر در ساحال دریای سیاه بلغارستان بوده است و بندر اصلی حمل و نقل دریایی و تجاری به حساب می آید که رویدادهای فرهنگی فراوانی در آن برگزار می گردند.

شهر بورگاس چهارمین شهر بلغارستان

شهر بورگاس چهارمین شهر از شهرهای بلغارستان پس از شهرهای صوفیا، پلوودیو و وارنا می باشد. این شهر مرکز استان بورگاس و یک شهر مهم از نظر صنعتی، حمل و نقل، فرهنگی و مرکز توریستی در کشور بلغارستان به شمار می رود. حومه شهر بورگاس دارای هتل ها و آپارتمان های متعددی برای گذران تعطیلات گردشگران بلغارستان و میهمانخانه های ویژه به همراه فروشگاه ها، رستوران های شیک و ساحل شنی زیبا می باشد. بورگاس در عین حال نیز ترکیب صحیح و درستی از صلح و حفظ آرامش با دسترسی آسان به تکاپو و شلوغی و تفریحات شبانه برای گردشگرانی که این شهر را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده اند تعبیه و فراهم کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *